Co u nas słychać

Bajeczny karnawał z AVM

Już niebawem na całym świecie rozpocznie się karnawał – czas szampańskiej zabawy. Chcesz wspominać bal karnawałowy 2016 jako jedną z najlepszych imprez w Twoim życiu? Jeśli odpowiedź brzmi: „tak”, jesteś pod dobrym adresem!


Czym właściwie jest karnawał?
Karnawał jest okresem obfitującym w zimowe bale, zabawy, maskarady czy pochody przebierańców. Najczęściej rozpoczyna się on w dniu święta Trzech Króli, kończy zaś na dzień przed Środą Popielcową, rozpoczynającą okres Wielkiego Postu.


Skąd się wziął karnawał?
Podobno jego nazwa pochodzi od włoskiej zbitki słownej carnevale, która ma swoje źródło w języku łacińskim. Słowo carne oznacza „mięso”, zaś vale (pochodzące od czasownika valere – obowiązywać, królować) – „żegnaj”. Jest to więc – w dosłownym rozumieniu tego słowa – „pożegnanie mięsa”, a zatem okres przed Wielkim Postem. Z etymologicznego punktu widzenia nie jest to jednak jedyne wytłumaczenie tego terminu – słowo to może też pochodzić od łacińskiego carrus navalis, czyli od nazwy oznaczającej wóz w kształcie łodzi. Takie wozy były w starożytnym Rzymie elementem pochodów-świątecznych procesji ku czci boga wina – Dionizosa. Stąd też przypuszcza się, że nasze dzisiejsze karnawałowe tańce, pochody i przebieranki mają swoje korzenie właśnie w pogańskich kultach.


Rozrywka światowej klasy
W karnawale bale, pochody i zabawy odbywają się szumnie na całym świecie. Najbardziej znanym karnawałem jest ten w brazylijskim Rio de Janeiro. W Europie słynny jest karnawał wenecki, a także londyński Notting Hill Carnaval i wiele, wiele innych. Dlatego warto zapewnić swoim pracownikom rozrywkę na światowym poziomie i zorganizować bal karnawałowy z prawdziwego zdarzenia, poświęcając jego organizację doświadczonym profesjonalistom.

Karnawałowe pokazy z AVM
AVM to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w organizacji tego typu imprez. Przepięknie udekorujemy salę, zaopatrzymy też uczestników balu w karnawałowe maski. Karnawałowy bal z AVM to jednak nie wszystko! Pośród atrakcji, jakie oferuje Agencja Promocji AVM, znajdują się między innymi:

  •  Pokazy żonglerskie – ten iście cyrkowy element zabawy znakomicie pasuje do konwencji karnawału.
  •  Pokazy połykaczy ognia – wzbudzają podziw, zachwyt i zapierają dech w piersiach bawiących się. Ogromne emocje dodatkowo urozmaicą szampańską zabawę karnawałową.
  • Pokazy iluzji – ten tajemniczy występ wzbudzi szczególne zainteresowanie uczestników zabawy karnawałowej. Iluzjonista wykona sztuczki, które  świetnie i z humorem wpiszą się w charakter imprezy.
  • Malowanie piaskiem – w czasie balu będzie można podziwiać pokazy najwyższej klasy artystów występujących na światowych salonach. Tworzą oni na oczach widzów niezwykłe obrazy o wybranej przez Klienta tematyce.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie możemy zaoferować, dlatego zachęcamy do kontaktu i do zapoznania się z naszą ofertą. Spraw, aby ten szczególny moment w roku stał się bajecznym wspomnieniem na wiele lat!

Wejście do strefy VIP

Chcesz uzyskać dostęp do strefy VIP?

Wypełnij formularz poniżej.
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.